Silvestrovské "mecheche" v Bratislave

Autor: Natália Turčinová | 6.1.2013 o 17:07 | (upravené 22.8.2013 o 14:47) Karma článku: 8,92 | Prečítané:  1083x

A je to tu! Posledný deň v roku nastal a my sa vzrušene pripravujeme na dlho očakávanú silvestrovskú noc. Veď decká z dediny predsa po prvý krát uvidia slávny bratislavský ohňostroj. V novinách písali, že tento rok to vraj bude opäť veľkolepé! V spojitosti s 20. výročím vzniku Slovenskej republiky bude totiž polnočný ohňostroj odpálený z Bratislavského hradu. O to väčší dôvod na radosť!

Skôr, ako sme sa na nočné oslavy do mesta vybrali, museli sme vyriešiť bezbariérovú dopravu. Aj po štvrtom telefonáte na dispečing MHD - neúspešne... Ujovia na informáciách nám nevedeli povedať, v ktorých časoch bude mimoriadna nočná linka X5 premávať nízkopodlažná. Až niečo po 20tej hodine sme konečne boli múdrejší. Aj keď...veselý ujo na druhej strane linky (už zjavne posilnený nejakou tou „silvestrovskou tekutinkou") mi na otázku, či bude niečo bezbariérové jazdiť aj po jednej hodine smerom späť - do Karlovej Vsi, odpovedal (citujem): „No nééé...všetky autobusy tam popadajú do jamy!"  Nakoniec sme sa však úspešne dopátrali k potrebným informáciám a vyzbrojení teplým oblečením a zlatým Hubertom v kabelke, sme sa vybrali na cestu.

Už po vystúpení z autobusu a pri pohľade na plné námestie som mala akýsi čudný pocit. Odvšadiaľ vytryskovali svetlice, búchali petardy, tu i tam bratislavské krásavice na vysokých opätkoch rozbíjajúc vínové fľaše o zem, všade navôkol samý bodrel....  No „prisámvačku" ako po výbuchu počas 2. sv. vojny.  Najsmutnejší bol ale pohľad na všetkých tých chlapcov a dievčatá, ktoré sa bezducho a bezcieľne potĺkali mestom. V hlave niekoľko promile, v ruke fľaša a v peňaženke občiansky? Ani náhodou...

Ešte stále som sa snažila sklamanie potláčať radosťou z prichádzajúceho ohňostroja. Veď pohľad na hrad, ktorý sa nám ponúkal ako na dlani bol krásny...

Bolo naozaj len pár minút pred polnocou, keď tu zrazu skupinka mladých „posilnených" chlapcov začala z mosta vyprskovať do ľudí svetlice. Jedna pristála na mladej slečne a tá druhá len pár metrov od nás. To už sme aj zabudli na blížiaci sa ohňostroj a namierili sme si to pod most. Výhľad nič moc, ale pocit bezpečia bol na nezaplatenie.

Cestou späť boli autobusy také natrieskané, že by sa tam len ťažko napchal ešte aj vozičkár. A tak sme sa rozhodli, že si urobíme nočnú prechádzku popri Dunaji a domov sa vrátime pešo. Mali sme teda dostatok času na to, aby sme si v hlavách usporiadali to, čo sa odohralo pred pár minútami.

Priznám sa, že som bola skutočne veľmi sklamaná. Nie som ten typ mladého človeka, ktorý každý piatok vymetá bary a motá sa nočnými ulicami mesta. Nie som teda zvyknutá na takéto správanie, vyčíňanie a chuligánstvo mladých „podgurážencov". Mali by si uvedomiť, že takto môžu ublížiť nie len sebe, ale aj druhým!

POZNÁMKA NA ZÁVER: Ohňostroj bol krásny a hrad famózny. Bolo sa veru na čo pozerať. No aj tak uvažujem nad tým, či nie je lepší ten náš, dedinský. Aj keď možno po prvých výbuchoch padne do snehu a zhasne, ale aspoň nikoho neprizabije!

Foto: Pavol Kulkovský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?