Je fajn občas sa zastaviť a zamyslieť sa.

Autor: Natália Turčinová | 2.6.2013 o 20:07 | Karma článku: 6,75 | Prečítané:  927x

  Žijeme vo veľmi uponáhľanom svete. V zhone sa snažíme uspokojovať svoje potreby, potreby svojich najbližších. Za všetkým sa naháňame, často sa sťažujeme, všetko je pre nás zlé, náročné, nefunkčné... A pri tom všetkom si ani neuvedomujeme, že sú tu ľudia, ktorí nemajú ani zďaleka to, čo my. A sú aj takí, ktorí sa napriek svojim ťažkostiam a starostiam nesťažujú, ba dokonca, usmievajú sa možno častejšie ako my. Je fajn občas sa zastaviť a aspoň si na takých spomenúť.  

Spomenúť si na odložené deti, ktorým  chýba mamino pohladenie. Na deti týrané, ktoré sa nevedia brániť a nepoznajú význam slova láska. Na deti, ktorým sa v škole vysmievajú za to, že sú oblečené v svetri po staršom súrodencovi. Na deti s postihnutím, ktoré sa nemôžu rozbehnúť po zelenej lúke a tancovať pomedzi lúče slnka.

Spomenúť si na ženy, pre ktoré je modrina pod okom módny doplnok. Na ženy, ktoré majú obrovský strach riešiť túto ťažkú situáciu. Na ženy, ktoré stratili svoju veľkú lásku a prebíjajú sa svetom osamote. Na ženu, síce krehkú bytosť, no o to silnejšiu bojovníčku.

Skúsme si spomenúť aj na ľudí bez domova, ktorí sa bezcieľne potĺkajú životom . Na dedka, predávajúceho konvalinky, ktorý sa celý trasie od zimy, no aj tak sa nikdy nezabudne usmiať, keď prechádzate okolo. Na pouličných umelcov, ktorí nemajú prostriedky na to, aby študovali to, čo milujú.

Zastavme sa na chvíľu a zamyslime sa nad podstatou života. Niekedy naozaj nie je všetko také sivé ako sa zdá. Vážme si to čo máme, pretože ak o to prídeme, potom už bude neskoro...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?