Chcete sa sťažovať? Radšej to nerobte, urobia z Vás blázna.

Autor: Natália Turčinová | 6.6.2013 o 15:59 | (upravené 6.6.2013 o 16:23) Karma článku: 13,20 | Prečítané:  2467x

Prednedávnom som napísala blog O šoférovi z bratislavskej MHD a o jeho čudesnom správaní . Tak, ako som to uviedla v článku, napísala som sťažnosť na spomínaného šoféra, kvôli jeho arogantnému a neprofesionálnemu prístupu. Toto je odpoveď na moju sťažnosť:

.....pri prešetrovaní sťažnosti vodič uviedol, že v žiadnom prípade Vám neodpovedal tak, ako to uvádzate vo svojom podaní a nesprával sa k Vám povýšenecky, ani arogantne. Zdôraznil, že práve naopak, v zastávke ešte vozidlo nahol na pravú stranu, prišiel k dverám, odklopil plošinu a tesne pred plochou chodníka ju pustil, nakoľko nemal háčik a nechcel si privrieť prsty. Ďalej uviedol, že vie čo je jeho povinnosť keď prepravuje cestujúceho na vozíku a vadí mu, že aj keď si riadne a bez problémov splnil svoje povinnosti obviňujete ho z niečoho čo nepovedal a z pocitov, ktoré nespôsobil.

...vodič vozidla síce je povinný použiť pohyblivú rampu umožňujúcu bezbariérový nástup a výstup pri preprave osôb ZŤP ak je ňou vozidlo vybavené, avšak cestujúci s invalidným vozikom môže nastúpiť do vozidla alebo vystúpiť z vozidla len s vedomím vodiča. Z uvedeného nepriamo vyplýva povinnosť pre cestujúceho komunikovať s vodičom. Že sa pri tom cítite nepríjemne a vnímate neochotu zo strany vodičov nás mrzní, ale nemáme možnosť zabezpečiť bezpečnú prepravu kočíkov a invalidných vozíkov v MHD iným spôsobom.

...prešetrením nebolo zistené porušenie všeobecne záväzných právnych, ani interných predpisov zo strany službukonajúceho vodiča, na základe čoho uzatvárame Vašu sťažnosť ako neopodstatnenú.

 

Aby som uviedla veci na správnu mieru:

1. Keď som sa šoféra opýtala, prečo plošinou neopodstatnene búcha, odpovedal mi s aroganciou v hlase a uštipačným úsmevom, citujem: "No a čo! Veď je to na to, aby sa to pokazilo". Počas tejto situácie tam boli so mnou ďalší dvaja ľudia, ktorí jeho odpoveď počuli. Šofér tvrdí, že nič také nepovedal.

2. Šofér autobusu vo svojej výpovedi tvrdí, že vozidlo naklonil a plošinu pustil tesne pred plochou chodníka, pretože nemal háčik a nechcel si privrieť prsty. Opäť blud zo strany vodiča, nakoľko háčik mal a aj napriek tomu spustil plošinu tak silno a s takým treskotom, až sa pod ňou zaprášilo.

3. Vraj je mojou povinnosťou komunikovať s vodičom. Žiaľ, v prípade spomínaného šoféra sme nedostali spätnu väzbu ani na milé pozdravenie, ani na poďakovanie a už vôbec nám neodpovedal ani vtedy, keď sme mu oznámili konečnú stanicu, na ktorej vystupujeme.

4. Ešte na záver, vo vyhláške je napísané, že cestujúci s invalidným vozíkom môže nastúpiť do vozidla, alebo z neho vystúpiť len s vedomím vodiča. Vozičkári, úprimne, koľko krát sa Vám stalo, že šofér sa na Vás vydlabol a plošinu vykladal Váš osobný asistent, alebo niektorí ochotní cestujúci??

Mám taký dojem, že z celej tejto situácie som nakoniec vyšla ja, ako ten najväčší blbec. Začínam mať pocit, že v tejto krajine a na tomto svete sa človek spravodlivosti nedočká. V tomto prípade sa už pravdepodobne nedá nič robiť, nakoľko sa to dostalo do roviny tvrdenie proti tvrdeniu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?