Môže fungovať vzťah s postihnutím?

Autor: Natália Turčinová | 24.10.2014 o 13:46 | Karma článku: 6,72 | Prečítané:  1552x

Martin „alias Jimmy“ a Natália. To sú mená, ktoré nám rodičia vybrali ešte pred tým, ako sme uzreli svetlo sveta. Vtedy sme ešte netušili, že sa naše cesty spoja pri potulkách touto zemou. Dnes už tvoríme nerozlučný pár takmer šesť rokov a zdolávame každodenné radosti aj starosti spoločne. Za tých pár rokov sme prežili mnoho pekných chvíľ, ktoré sme strávili aj vďaka našim spoločným záľubám. Obdivujeme našu krásnu slovenskú prírodu a zbožňujeme prechádzky na našich elektrických vozíkoch. Vtedy cítime najväčšiu slobodu. Pocit slobody umocňuje aj predstava bezbariérového auta, ktoré nám otvorí ďalšie životné možnosti a posunie nás o krôčik bližšie k nezávislému životu. A to aj bez ohľadu na naše svalové ochorenie.

Aj napriek tomuto ochoreniu sa vždy snažíme myslieť pozitívne a brať život taký, aký je, s jeho radosťami, ale aj starosťami. Obidvaja sme na vozíku a často sa stretávame s rôznymi pohľadmi na náš vzťah. Niektorí ľudia si ani nevedia predstaviť žiť dvoch vozičkárov v plnohodnotnom vzťahu. My už však vieme, že to funguje. Funguje nám to už šesť rokov a plánujeme spoločnú budúcnosť. Navzájom si pomáhame tak, ako len vieme a práve to nás veľmi zbližuje. Vieme sa pochopiť a vžiť do role toho druhého asi ako málokto. A práve porozumenie a láska tvorí základ nášho štvorkolieskového vzťahu.

V každom rohu našej izby totiž nájdete vozík.
Mechanický, elektrický, sprchovací, jeden, druhý, tretí...
Nie je tých kolies už akosi priveľa? Nám to však stále nestačí.
Chceme mať ešte „o štyri kolesá navyše“.

Pod štyrmi kolesami navyše si predstavujeme špeciálne upravené auto, ktoré pre nás znamená obrovský posun vpred. Kvôli špecifickým úpravám je však finančne nákladné a z nášho rozpočtu si takéto auto nemôžeme dovoliť. Preto sme sa rozhodli vyzvať množstvo nadácií, firiem, spoločností, priateľov, známych, ale aj ľudí, ktorí chcú podporiť dobrú vec a oslovil ich náš príbeh. Na financovanie auta totiž potrebujeme viac než 23 tisíc eur, čo je vysoká suma. Veríme však, že s skôr vyzbierame 1€ od 23 tisíc ľudí, ako 23tisíc eur od jedného človeka.“

Viac o našom sne, o nás, našom živote a aktivitách sa dozviete na stránke

www.o4kolesanavyse.sk

Prajem všetkým pekný deň :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?